tr

Dijital Baskı (Dış Mekan- İç Mekan)

Dijital Baskı (Dış Mekan- İç Mekan)

 Dış mekanlarda, cephelerde, Avm içi, Mağaza Vitrini, Cephe germe, Araç kaplama ve benzeri alanlarda kullanılır.

Dış mekan dijital baskılar güneş, yağmur ve kötü hava koşullarına dayanıklıdır.

Folyo Baskı

Branda – Vinil Baskı

Mesh Vinil Baskı

Florgraphic Zemin Folyo

One Way Vision

Cephe Giydirme

Araç Kaplama

Flama ve Bayrak Baskıları

Açık alanlardan sergilenmek üzere ortaya çıkartılan Dijital Baskı (Dış Mekan), günümüzde açık hava reklamcılığının en yaygın olarak kullandığı reklam yöntemidir. Dış mekanlarda kullanılmaya yönelik olarak hazırlandığı için doğal olarak iç mekan baskı yöntemleriyle arasında farklılıklar vardır. Dış mekan baskıda en önemli nokta dikkat çekebilmektir. Sokakta yürüyen bir insanın bile hazırlanan reklamı gördüğünde mutlaka bir süre incelemesi hedeflenir bu yüzden de birinci sınıf cihazlar ile çalışılması gerekir. Uygulanan baskı tekniği de özel olmalıdır. Dış mekan baskının iç mekan baskıya göre bir avantajı bir de dezavantıjından bahsedebiliriz. Avantaj, iç mekan baskılarına göre çok daha hızlı şekilde baskı yapılabilmesidir. Bir saat içinde 250 m2 kadar baskı yapılabilir. Fakat baskı kalitesi iç mekan baskılarına göre sadece bir tık düşüktür. Dış mekan baskılarından en çok bilboard ile yapılan reklam çalışmalarında yararlanılır. Bununla birlikte tabelalar, araç ve bina giydirmeler gibi alanlarda da dış baskıdan yararlanılabilir.

Dış Mekan Baskıda Kalite

Dış mekan baskıda kaliteyi getiren birkaç farklı özellik mevcuttur. Gerçekten profesyonel olan bir firma bu aranan özelliklerin altından başarıyla kalkacaktır. Eğer dış mekanlarda kullanılmak üzere hazırlanan görselinizin gerçekten dikkat çekici olmasını istiyorsanız, ucuzluğu değil kaliteyi sunan bir firmaya başvurmanız doğru bir karar olacaktır. Tarafımızca yapılan dış mekan baskılarında geniş formatlı baskı yöntemi kullanılır. (3,2 metre x 100 metre baskı) baskılarda kullanılan boya da 14 pl kalınlığındadır. İç mekan baskılarına göre kalın bir boya tercih edilir. Kullanılan boya ekosolvent boyadır ve bu yüzden iç mekan baskılarının aksine laminasyon uygulması yapılmasına gerek kalmaz. Solvent boya kullanılarak yapılan baskılar laminasyon yapılmadan da uzun süre kullanılmaya uygundur. Fakat dış mekan baskılarında mutlaka dikkat edilmesi gereken başka bir özellik vardır.

Dijital Baskı (Dış Mekan) Uygulama

Dış mekan baskıları adından da rahatça anlaşılabileceği gibi UV ışınlarına, yağmura, rüzgara, kara iç mekan baskılarının aksine şık şekilde maruz kalır. Bu yüzden mutlaka solvent bazlı boyalar kullanılmalıdır. İyi bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmış dış mekan baskıları hava şartları ya da güneşten gelen ışınlardan zarar görmeden uzun süre kaliteli görünümü koruyacaktır. Eğer kalite yerine ucuzluk peşinde koşarak merdiven altı diye tabir edilen yerlerden dış mekan baskısı hizmeti alırsanız, reklamlarınızda kısa süre içinde solma, yıpranma vb. durumlar ile karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca, markanız prestij ve itibar anlamında da zarar görür. Bu yüzden, dış mekan baskısını yaptırdığınız firmanın kaliteli işler çıkarttığından emin olmanız sizin için en iyisi olacaktır. Firma olarak, sahip olduğumuz enerji ve profesyonel yaklaşım ile dış baskı taleplerinizin altından en iyi şekilde kalkacağımıza emin olabilirsiniz. Dijital Baskı Dış Mekan Kaliteli ve uzun ömürlü hizmet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Baskı (İç Mekan)

İç mekan baskısı, günümüzde en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan dijital baskı türlerinden biridir. Dijital iç mekan baskısına genelde kurumsal kimliğine önem veren firmalar başvurmaktadır. Firmanın ya da kuruluşun sahip olduğu profesyonel ve kurumsal kimliğin yansıtılması, dijital iç mekan baskısında en çok üzerinde durulması gereken özellikler arasındadır. Kurumsal kimliğin ve profesyonel duruşun iç mekan dijital baskılarda yansıtılması için en büyük gereklilik de, baskıların yüksek çözünürlüklü olmasıdır. İç mekan baskıları düşük çözünürlü olan bir ticari firmanın ya da herhangi bir kuruluşun kafada oluşturduğu imaj profesyonellikten uzak olacaktır. Bu yüzden iç mekan baskısı için başvurduğunuz adresin gerçekten kaliteli işler çıkarttığına emin olmanız gerekir.

Ucuzluğun Değil Kalitenin Peşinde Olun

Dijital baskı ve kalite deyince ilk akla gelmesi gereken özellik tasarımların baskısının çözünürlüğüdür. Tasarımın baskısındaki çözünürlük ne kadar yüksekse görsel o kadar kaliteli gözükecek ve böylece ortaya profesyonel bir görünüm çıkacaktır. İç mekana uygun dijital baskı işini uygun fiyatlara yaptığını iddia eden baskı merkezleri genelde düşük çözünürlüğe sahip ürünler sunarlar ve bu da kurumsal kimlik üzerinde zedeleyici bir etki bırakır. Bu gibi durumlardan kaçınabilmek için, çalıştığınız firmanın ucuz fiyat vermesine değil gerçekten kaliteli işler sunabilmesine önem vermelisiniz. Kendisini sürekli verdiği ucuz fiyatlarla öne çıkartan firmalar, ortaya kalitesiz baskılar koymaktadır. Bu da aslında hizmeti daha ucuza almak anlamına gelmeyecek, uzun vadede size daha fazla zarar verecektir. Çünkü elinize ulaşan iş kötü olacaktır ve kaliteli bir çıktı için yeniden masraf yapmanız gerekir. Bu da ucuzculuk yapayım derken işin daha pahalıya patlaması anlamına gelir. Bu nedenle,ucuzluktan ziyade gerçekten kaliteye önem vermeniz firmanızın imajını daha iyi hale getirecektir.

İç Mekan Dijital Baskıda Kalite

Gerçekten kaliteli bir iç mekan çıktısı elde etmeyi sağlayan birden fazla özellikten bahsedilebilir. Bu özelliklere sahip olan bir baskının iç mekan için son derece uygun olacağı söylenebilir. Tarafımızca yapılan iç mekan baskılarında kullandığımız boya 2-5 pikolitre arasında bir kalınlığa sahiptir yani oldukça ince bir yapısı vardır. Baskılarımızda oldukça canlı renkler kullanılır bu da iç mekan çıktıları için şık bir görüntü anlamına gelir. Baskılarımızda su bazlı ya da eko solvent boya kullanılmaktadır. Su bazlı boya eğer gerekli önlem alınmazsa çabuk yıpranabilecek bir boya çeşididir. Bu yüzden laminasyon uygulaması tarafımızca tavsiye edilmektedir. Laminasyon yapılmadığı takdirde baskıda solma görülmesi olasıdır. Güneşe maruz kaldığı durumlarda solma ihtimali yüksek olan boya böylece solma yapmadan uzun süre kullanılabilir. İç mekan dijital baskıları hakkında belirtmemiz gereken bir durum da, dış mekan baskılarına göre baskı hızının biraz daha düşük olmasıdır. Kapalı alanlara uygun olacak baskıları yapan makinelerin hızı genelde saatte 5-30 m2 arasında değişmektedir.

İç mekanlarlar için istenen dijital baskılarda bu durumlar göz önünde bulundurulduğu takdirde ortaya kaliteli işler çıkacaktır. Dijital baskının yapıldığı makinenin kalitesi, baskıyı yapan ekibin profesyonelliği, kullanılan boya gibi birçok faktör baskı kalitesini etkiler. Eğer kapalı alanlarınızda kullanacağınız baskılarda da profesyonelliği ve güzel görünümü yakalamak istiyorsanız, bu özelliklerden ödün vermeyen bir firmayla çalışın ve aradığınız kaliteye kavuşun.

Canvas (Kanvas) Dijital Baskı

Duvar Kağıdı Dijital Baskı

Fotoblok – Dekota – Pvc Foam

Sahne Arkası Dijital Baskı Nasıl Yapılır ?

Fotoğraf Kağıdı Dijital Baskı

Poster Baskı

Baskes Dijital Baskı

Sticker Dijital Baskı 

Magnet Dijital Baskı

Vinil-Branda Dijital Baskı

Folyo Dijital Baskı

Whatsapp
adomedya reklam ajansı
adomedya reklam ajansı
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1